Emrah Erdoğan

Emrah Erdoğan


15 Temmuz'da neredeydim?

15 Temmuz 2020 - 10:30 - Güncelleme: 15 Temmuz 2020 - 19:41

Bugün, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı milletimizin ortaya koyduğu zaferin 4. yıldönümü. Bugüne özel ana gazetemizin dışında tablot boy ilansız 12 sayfa ek bir gazete çıkardık. Okumanızı tavsiye ediyorum. 15 Temmuz’da Meclis’in bombalandığı, dönemin Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın rehin alındığı, gencecik insanların öldüğü, örneğini hiç görmediğimiz, hiç yaşamadığımız, bir daha da yaşamamayı dilediğimiz korkunç bir gece yaşadık. 15 Temmuz özel ekimizde söyleşi yaptığımız bölgemiz belediye başkanlarına 15 Temmuz’da neredeydiniz? diye bir soru sorduk. Aslında herkes bu soruyu 15 Temmuz’un yıldönümlerinde birbirine sormuştur.
                                                                    ****
O gece tüm Türkiye gibi Gebze bölgesi de ayağa kalkmıştır. O hain darbe kalkışmasının ilk dakikalarında Gebze’de bir aile dostumuzun nişan merasimindeydik. O dakikalarda herkes gibi bende olup bitenden habersiz olarak normal hayat akışımıza devam ediyordum. Eve geldiğimde haber kanallarını geziyorum. Bir yandan elim telefonda. Sosyal medyada Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yönetime el koyduğuyla ilgili paylaşımlar dönüyor. Ardından bir grup askerin TRT’de bildiri okutturduğunu canlı bir şekilde izleyince donup kaldım.
                                                                    ****
Yaşım 37. Darbe nedir bilmem. Ülkede yapılan 1980 askeri darbesinden 3 yıl sonra dünyaya gelmişiz. O gün yaşananları kitaplardan okumuş, büyüklerimizden dinlemişiz. Ama bu 15 Temmuz hain darbe girişimi, büyüklerimizin anlattığı 1980 darbesine benzemiyor. Dakikalar ilerledikçe ekmeğini yediği devletin uçaklarını ve silahlarını çalan asker kılıklı FETÖ’cü hainlerin, milletin üzerine bomba yağdırarak 251 vatandaşımızı şehit etmesi, 15 Temmuz 2016’daki hain kalkışmanın 1980 darbesine benzememesinin en acı örneğidir. O gece ve devamındaki günlerde on binlerce Gebzeli, Kent Meydanı’nda nöbet tutarak vatanına bayrağına sahip çıktı. Bizde o günlerde Kent Meydanı’nda Gebzespor taraftarlarının açtığı demokrasi çadırında nöbet yerimizi alıp, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü bu ülkenin bir evladı olarak haykırmıştık. Her zaman söylüyoruz, söylemeye de devam edeceğiz. 15 Temmuz’u unutmayalım, unutturmayalım.
                                                                   ****
Bu vesileyle sosyal mesafeye de dikkat ederek tüm vatandaşlarımızı bu akşam bulundukları il ve ilçelerdeki alanlara davet ediyorum. Birlik ve beraberliğimiz bir kez daha tüm dünyaya gösterelim. Allah bize bir daha 15 Temmuz gibi bir ihanet yaşatmasın. Bu vesileyle bütün şehitlerimize tekrar Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum…

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum