Reklam
Reklam
Emrah Erdoğan

Emrah Erdoğan


Son korona yazısı

07 Nisan 2021 - 09:25

Biliyorum, bunaldınız. Çevrenizdeki korona muhabbetleri yetmiyormuş gibi bir de televizyon ve gazetelerden korona haberlerine denk geliyorsunuz.
Biz de ara, ara yazıyoruz.
Ama herkes bildiği gibi yaşamamaya devam ediyor.
Ben de korona ilgili artık son yazımızı yazıyorum.
Önceki gün, gündemi değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenleyen Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze özelinde vaka sayısının geldiği son durumu açıkladı.
Büyükgöz konuya ilişkin olarak, “Gebze’de günlük vakalar pik seviyelere ulaştı. Şu anda 350’lerde seyrediyor. Korkarım ki 400’e doğru gidiyor” ifadesini kullandı.
Evet, sevgili Gebzeliler.
Gebze’de günlük vaka sayısı 400.
Bu da haftada 2 bin 800 hasta eder.
Aya vurursak, etti mi sana 12 bin vaka.
Gerçekten durum vahim.
Toparlarsak; her bir insanımızın, vatandaşımızın bu konuda tedbir almasının ve salgına karşı mücadele edilmesinin bir vatandaşlık görevi olduğu bilincine ulaşmasıdır. Vatandaşlarımız inanıyorsa gereğini yaparlar. İnanmak durumundayız. Mücadele etmek, tedbir uygulamak zorunda olduğumuzu bilsek ve bunu bire bir hayata geçirsek sorun kalmayacak.
Esas kural maske, mesafe ve temizlik kuralıdır. Her bir işyerinin uyması gereken detaylı kurallar var. Bunları gerçekleştirmek yeterli olacaktır, başka bir şeye gerek yoktur. Hayatımız devam ediyor, sosyal hayat devam ediyor. Ama hayatın kontrollü yaşanması önemlidir. Sosyal hayatta kontrolle ilgili bütün kurallar da konulmuştur. Gevşememek lazım, rehavete kapılmamak lazımdır.
Koronavirüs mücadelesi dinamik, canlı bir süreçtir.
Bugün iyi olan, yarın, üç gün, beş gün sonra kötü olabiliyor. Şu an da yaşadığımız tamda budur. Rehavete kapılmayalım. Bu konuda Gebze halkından duyarlılık istiyoruz.
Bu illet hastalığı sen, ben değil hepimiz yenmeliyiz.
Başka da şansımız yok.
Bir gün ‘korona bitti’ başlıklı köşe yazımı okumanız dileğimle…
Kalın sağlıcakla…

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum