Emrah Erdoğan

Emrah Erdoğan


Şimdi ona Darıca'nın kaybolan yıllarını verseler

04 Aralık 2020 - 09:00

Günde gazetemizin mailene belediye ağırlıklı onlarca haber düşer. Ben ve Semih kardeşim mailleri tek tek kontrol eder, haber olacak konuları redekte ederek işleriz.
Açıkçasını söylemek gerekirse en çok Darıca Belediyesi’nden gelen haberler ve buna bağlı Muzaffer başkanın yaptığı hizmetler dikkatimi çekiyor.
Başkan her yerde.
Üretiyor, çabalıyor, Darıca’da yapılmayanı yapıyor.
Örneğin Darıca’da karantinadaki vatandaşlara verilen sıcak yemek desteği. Yemek dağıtımına eşlik ederek hem yemekleri paketliyor, hem de direksiyona geçerek ev ev gezip vatandaşlara sıcak yemek servisi yapıyor. Başkan bunu şov için değil, Darıcalıların hayır duasını almak için yapıyor.
Kulakları çınlasın.
Şükrü Karabacak mesela bunu şova dönüştürürdü.
Bir keresinde belediyenin mevlit için yaptırdığı gülsuyu şişelerine kendi fotoğrafını yapıştırmıştı.
Darıca Belediyesi, Muzaffer Bıyık nezdinde koronavirüs sürecini başarılı bir şekilde yürütüyor. Dezenfektan, maske gibi yapılması olağan konulara hiç girmiyorum bile. Eğer girersek Darıca Belediyesi maske dağıtımı konusunda da açık ara önde olur.
Aklıma gelmişken yazayım. Korona sürecinin ilk başlarında Gebze bölgesindeki gazetecilere maske, kolonya ve eldiven gönderen de Darıca Belediyesi’dir.
Yapılmayanı yapmak bir belediye başkanı için önemli. İkinci bir örnek öğrencilere verilen ücretsiz internet desteği. Bıyık, Darıca genelinde şartlı eğitim desteği alan 256 haneye 1 yıl boyunca ücretsiz internet paketleri dağıttırdı, bazı evlere de kendisi internet paketlerini götürdü.
Başkan, projelerinin de takibini yapıyor ve Ankara’dan müjdelerle dönüyor.
Sevgili okurlar, tabiri caizse Darıca tuttuğunu koparan bir belediye başkanına sahip.
Nenehatun Spor Kompleksi’nin idari bina kısmının Spor Bakanlığı’nca yapılmasını sağlayarak, bizzat Ankara’da protokolünimzasını attı. Bu bile başlı başına bir başarıdır.
Başkan Bıyık önceki gün yine Ankara’dan bir müjdeyle döndü.
Bilindiği üzere Darıca’da uzun yıllardır vatandaşlara tam anlamıyla hizmet verebilecek bir hükümet konağının özlemi mevcuttu. Darıca'ya yakışacak bir hükümet konağı için Ankara girişimlerini başlatan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, önceki akşam saatlerinde müjdeyi verdi. Ankara’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir araya gelen Bıyık, hükümet konağının sözünü Başkan Soylu’dan aldı.
Başkan kendini yenileyen ve çalışma arkadaşlarını sürekli motive eden bir siyasetçi.
Makam odasına astırdığı ve seçim beyannamesinde yer alan projelerinin olduğu pano, Bıyık’ın ne kadar şeffaf bir başkan olduğunu apaçık gösteriyor. Bıyık, projelerde bir gelişme oldukça panoya tik koyuyor.
Darıca’nın kaybolan yıllarını başkan Bıyık’a verseler kim bilir Darıca’ya ne gibi hizmetler ve yenilikler yapardı.
Başarılarının devamını dilerim sevgili Muzaffer başkan…

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum