Emrah Erdoğan

Emrah Erdoğan


Evde kal Gebze

20 Mart 2020 - 09:50 - Güncelleme: 21 Mart 2020 - 00:05

Tüm ülke olarak koronavirüs ile yatıp kalkıyoruz. Tedbirler çok sıkı. Bunun yanında yaşam da devam ediyor. Ülke olarak aslında en makulü evde durmak ve kimse ile görüşmemek. Türkiye’de vaka sayısı en son 191 idi. 89 ve 61 yaşında olan iki vatandaşımız da virüse bağlı solunum yetmezliği nedeniyle vefat etti. Allah rahmet eylesin, ailelerine ve sevdiklerine sabırlar diliyorum.
**
Ne dersek diyelim. Korona denen illet salgın hastalık yaşlıları çok etkiliyor. Bu durum hem ülke genelinde hem de dünya geneli geçerli. Özellikle yaşlılarımız evden mecbur kalmadıkça çıkmasın. Koronavirüs vakalarının Türkiye’de artış göstermesinden sonra Gebze Yenigün Gazetesi olarak bir araştırma yaptık. Araştırmalarımız sonucunda Gebze bölgesinde 60 yaş ve üstü 63 bin 272 kişi olduğunu tespit ettik. 
***
Bu bağlamda Gebze’de 60 yaş ve üzeri 32 bin 775 kişi, Darıca’da 60 yaş ve üzeri 17 bin 943 kişi, Çayırova’da 60 yaş ve üzeri 8 bin 778 kişi, Dilovası’nda ise 60 yaş ve üzeri 3 bin 776 kişi ikamet ediyor.
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca açıklamıştı. Daha çok yaşlı grubundaki insanlar risk altında bulunuyor. Virüs nedeniyle en son vefat eden vatandaşımızın 61 yaşında olduğunu bu kapsamda hatırlatalım. Bunun için Gebze özelinde, ‘Evde kal Gebze’ diyoruz.
***
Önceki akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulunup, alınan kararları açıklamıştı. Tüm tedbirleri elden geldiğince alınıyor, alınmaya da devam ediliyor. Ülke olarak tabi ki çok dikkatli, çok duyarlı olacağız. Yetkililere ve ilgililere yardımcı olacağız.
***
Basın kuruluşları olarak da üzerimize düşeni yapacağız. Bakalım ilerleyen günler neyi gösterecek. Kim ne derse desin, moralinizi bozmayın. Çok önemli günlere doğru yol alıyoruz. Avrupa bugün koronavirüsü ile mücadele de başarılı değil. Tüm ülkelerde olağanüstü hal var.  Evden çıkmama tedbirleri uyguluyor. Her halde birkaç ay bu şekilde gidecek gibi görünüyor.
Ülkemiz birçok badireler atlattı. Eminim, bu mücadeleden hep birlikte başarı ve sağlık ile çıkacağız…

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum