Reklam
Reklam
Emrah Erdoğan

Emrah Erdoğan


O pikaptan bir de il başkanı çıktı

23 Şubat 2021 - 09:35 - Güncelleme: 23 Şubat 2021 - 09:38

Fotoğraf 1994 yılına ait. O dönemdeki yerel seçimler öncesinde küçük kamyonet olarak bilinen bir pikap, kasasında taşıdığı isimlerle İstanbul’da seçim turu atıyor.  O fotoğraf ilk olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından sosyal medyaya düşmüş ve o kamyonetten ‘1 cumhurbaşkanı, 2 başbakan, 1 bakan, 4 milletvekili, 3 belediye başkanı çıktı’ başlıklı haberler yapılmıştı.
Fotoğraf karesinde merhum Başbakanlardan Necmettin Erbakan ve Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra, Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve bugünün Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de bulunuyor.
Bu konunun ulusal boyutuydu.
Gebze yerel basında habere olan diğer bir konu da, Gebzeli iş insanı, GTO Meclis Üyesi Cevat Sayan’ın o pikabın sürücüsü olmasıydı.
Sayan o pikapta bulunan dönemin Tuzla Belediye Başkan adayı İdris Güllüce’nin (Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı) akrabası olması sebebiyle Güllüce’nin araç ve şoför yardımını kabul etmiş.Hikayede ondan sonra başlayıp, günümüze kadar geliyor.
Milli Görüş lideri ve Refah-Yol Hükümeti’nin Başbakanı merhum Necmeddin Erbakan’ın, Recep Tayyip Erdoğan’la seçim çalışmalarını zor şartlarda yürüttüğünü gösteren bu fotoğraf karesi yıllar sonra yeniden sosyal medyaya sürüldü. Çünkü Gebzeli Cevat Sayan’ın pikabındaki kasasında bulunan isimlerden birisi de şimdi AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’na atanan Osman Nuri Kabaktepe çıktı.
Refah Partisi’nin bir seçim çalışması esnasında tarihe not düşülecek bu karenin günümüze kadar gelmesi Cevat Sayan’a da ayrı bir paragraf açıyor.
Sayan’ın kullandığı pikap sıradan bir pikap değilmiş.
Yani bizim Gebzeli iş insanı Cevat Sayan’ın o gün kullandığı pikap, bugünümüze damga vuran siyasetçileri taşımış.
‘Bu pikap değil de, ya bir Tır olsa idi acaba ne olurdu ?’ sorusu da akıllara geliyor.
Öyle değil mi Cevat abi...

YORUMLAR

  • 0 Yorum