Emrah Erdoğan

Emrah Erdoğan


Veysel müdürü dinlerken

21 Şubat 2020 - 16:06 - Güncelleme: 21 Şubat 2020 - 23:23

Veysel Tipioğlu, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü’nden Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü görevine atandığında ilk sözü  'Kocaeli halkının hizmetindeyiz' olmuştu. Gerçekten de göreve başladığı günden bu yana Veysel müdürün ekibiyle birlikte sergilediği başarı grafiği ve halkın hizmetinde oluşu hem saha çalışmaları hem de diyalogları ile ortada. Dün Veysel müdürün Polisevi'nde ikincisini düzenlediği basın toplantısına katıldım. 28 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirdiği ilk basın toplantısında bulunamadığımdan dolayı bu toplantı Veysel müdürü daha yakından tanımak için önemliydi.
Öncelikle itiraf edeyim. 20 yıllık gazeteciyim. Kocaeli’de ilk kez Polisevi'ne gittim. Esasında bunu da sağlayan Veysel müdürdür. Çünkü basına büyük önem veren Tipioğlu, ilk 5 aylık görevi süresince ikinci kez basın toplantısı düzenleyen ve aynı zamanda basın ile haberleşme ağı olarak
WhatsApp grubu kurduran ilk ve tek Kocaeli Emniyet Müdürüdür.
Gazetelerde de bunu görüyorsunuz.
Günde en az 3-4 kez asayiş haberlerini yayınlıyoruz. Veysel müdürü dinlerken ‘huzur kenti’ olarak tanımladığı Kocaeli’yi daha huzurlu bir şehir haline getireceğine bir kez daha inandım.
Tipioğlu göreve gelişinden sonra birçok yeniliği beraberinde getirdi. Artık Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü bir binanın içerisinden ziyade sosyal medya da adından söz ettirmeye başladı. Buna ilçelerdeki emniyet müdürleri binaları da dâhil.
Hırsızlık, cinayet, uyuşturucu ve gasp gibi asayiş olaylarında suç oranının yüzde 25 düştüğünü söyleyen Tipioğlu, PKK ve FETÖ terör örgütüyle mücadele konusunda da gayretlerinin devam ettiğini aktardı.
Veysel müdür basın toplantısında bunu rakamlarla da ortaya koydu.
Buna göre vatandaşların en çok etkilendiği ve mağdur olduğu hırsızlık temelli mal varlığına karşı işlenen 10 önemli suçta yüzde 25, evden hırsızlık yüzde 26, iş yerinden ve kurumdan hırsızlık yüzde 10, yankesicilik yüzde 39, motosiklet hırsızlığı yüzde 42, oto hırsızlığı da yüzde 38 oranında düştü. Kısacası aktif bir emniyet müdürümüz var.
Yorulacağını da hiç sanmıyorum.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum