Dr. Yavuz Örnek

Dr. Yavuz Örnek

Akademisyen gözü

Mars'a kimler gitti?

14 Aralık 2020 - 09:10

Kutuplardaki buzulların yaş tayinleri, insanlığa ait bazı kalıntıları ve dini kaynaklardaki bilgiler insanlığın yaşının en az 450 bin yıl olacağı hakkında çok kıymetli bilgiler vermektedir.

Hazreti Adem’in 41 çocuğunun olması, 40 bin torununu görmüş olması ve o zaman insanların yaşının bin yıl civarında olduğu göz önüne alınarak yapılan hesaplardan anlaşılıyor ki hazreti Âdem’den sadece 2000 yıl sonra dünya nüfusu milyarlara ulaşıyor.

Yine Mars’ta görüntülenen ve muhtemelen insan yapısı olan cisimler, yeryüzündeki bazı kalıntılar ve İslami kaynaklar geçmişte çok yüksek teknolojilerin yaşandığını haber vermektedir.

Hazreti Âdem’den sonra dünyada nüfus ilk kez milyonları bulduğu zaman dahi yeryüzü yemyeşildi. Gıda maddesi boldu. Beslenmek için çalışmaya gerek yoktu. İnsanlar bir meşguliyet aradılar. Bilime sarıldılar. Hazreti Âdem cennette yaşadı. Cennette yaşayan maddenin hakikatini, uzayı, zamanı bilir. Biz hazreti Âdem’in bilimsel konularda bildiklerinin zerresini ancak biliyoruz. Fakat onlar sebeplere yapışır. Torunlarına bazı ilimlerden üstü kapalı bahsetmiş olabilir. Hazreti Âdem resul peygamberdi. Süper bir zekâya sahipti. Kırk bin torunundan bazıları da süper zekâya sahipti. İşte bu yüzden Daha ilk 2000 yıl içinde dünyada teknoloji çok gelişti.

Nuh Tufanı hazreti Âdem’den yaklaşık 20.000 yıl sonra vuku bulmuştur. İnsanoğlu bu uzun zaman içinde çok yüksek teknolojilere ulaşmıştır. İnsanoğlu bugüne kadar Tufan’dan önceki teknolojiye asla ulaşamamıştır. Senetleri var. Evliyadan bir zat buyurmuş ki “insanoğlu Tufan’dan önceki teknolojiye ancak kıyamete yakın ulaşır”.

Mars’ta tespit edilen kalıntılardan anlaşılıyor ki insanoğlu Mars’ta bir medeniyet kurmuştur. İnsanoğlunun Tufan’dan önce 15.000 yıl kadar Mars’ta devamlı yaşadığı mümkündür. Bunlara kitabımızda uzunca değindik.

Hazreti Âdem Cennetten geldi. Cennet lisanı Arapçadır. Hazreti Havva ile Cennette Arapça konuştu. Harfleri de İslam harfleridir. O yazıları okudu. Dünyaya dönünce de Arapça konuştu. Kendisine gelen kitap İslam Harfleri ile idi. Bütün peygamberlere gelen kitaplar İslam harfleri ile gelmiştir, fakat dilleri farklı idi.  Bu dünyada teknoloji defalarda yükselmiş ve sonra yerle bir olmuştur. Mars’taki medeniyet te bir sebeple yok olmuştur. Peki, Mars’ta yüzlerce veya binlerce yıl yaşamış kavimleri peygamberler dine davet etmediler mi?

Elbette ettiler.

Peki nasıl davet ettiler.

Günümüzde mevcut olmayan ileri teknoloji ile.

Nebi peygamberlerin Mars’a gidip davet ettiler.

Mars’ta nebi peygamberler doğmuş da olabilir.

Mars’ta Nebi peygamber kabirleri bulunabilir. Yani bu dünyada olduğu gibi Mars’ta da mübarek kabirler bulunabilir. Her bin yılda bir resul gelmiştir. Hazreti İsa günümüzden 2300 yıl önce doğmuştur.

Miladi tarih yanlıştır. Senetler vardır. 313 resul ve 124 binden fazla nebi peygamber gelmiştir. Yani bir resulün dinini bin yıl boyunca ortalama 400 nebi yaymıştır. Bu nebiler resulün zamanında ve vefatından sonra gelmiştir.  Hazreti Nuh nebileri diğer kıtalara göndermiş olabilir.

Tufan’dan önce hazreti Nuh Mars’a nebi göndermiş olabilir. Tufan’da Mars’ın da helak olma ihtimali vardır.  O hiç ulaşamadığımız teknolojiye sahip insanoğlu Tufan’dan hemen önce Mars’ta bir atmosfer oluşturmuş ve bir medeniyet kurmuştu. Mars’ta belki milyarlarca insan yaşıyordu.

Onları dine davet etmek için hazreti Nuh nebileri Mars’a göndermiş olabilir. Hazreti Nuh tam 950 yıl bütün insanlığı dine davet etti. Niçin inanmadılar? Çünkü bin yıl ömürleri vardı. Yüksek teknolojiye sahiplerdi. Hiç bir şeye ihtiyaçları yoktu. Bu ihtiyaçsızlık gözlerini kör etti. Tufan başladığında dağlar kadar dalgaları haber alıyorlardı. Niçin gemiye gelmediler. Yalandan iman ettik derlerdi.

Çünkü onların da muhteşem araçları vardı. Onlara güvendiler. İnsanoğlu sadece Mars’ta değil, Venüs ve Merkür’de de yaşamış olabilir.  Uzayın boşluğuna uzay araçları gönderdiler. Bu dünyada Tufan’a kadar yalnız Arapça konuşuldu ve İslam harfleri kullanıldı.

Acaba o uzay araçlarından Arapça sinyal geliyor mu?  Peki, 950 yıl kavmini imana davet eden hazreti Nuh o günkü teknoloji ile acaba üç günlük veya daha az mesafedeki Mars’a gitmiş olabilir mi? Niçin olmasın. Mars’taki kalıntılardan gelecekte bu anlaşılacaktır.
Mars yüzeyi insanlığın sırlarını taşıyan esrarengiz ve muhteşem bir kütüphanedir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum