Reklam
Reklam
İrfan Tatlı

İrfan Tatlı


Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş

02 Temmuz 2021 - 09:17

Kurban Bayramı'nın yakınlaştığı bu günlerde haftalık köşemizde bu cuma makalemizde Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının birlikte yürüttüğü "Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" kampanyasını sizlere aktarmak ve bu konudaki farkındalığı canlı tutmak istiyorum.

Öncelikle bizim medeniyetimiz bir merhamet medeniyetidir. Bunun en güzel göstergelerinden bir tanesi de işte bu yürütülen "Kurbanını Paylaş" kampanyasıdır. Kurban ibadeti, rabbimize yaklaşma ve iyiye, güzele, hakikate ulaşma arayışıdır. Sevgi, vefa, sadakat ve fedakârlığın simgesidir. Allah’a karşı ihsan şuurunu, yaratılanlara paylaşma ahlakını pekiştiren önemli bir nimettir.

Sahip olduğumuz imkanları, inandığımız değerler uğruna feda edebilme erdemi ve iradesi kazandıran büyük bir ibadettir. İşte böyle önemli bir ibadeti 'TDV’ İslam dininin esaslarına uygun olarak büyük bir hassasiyetle şeffaf bir şekilde sürdürmekte organizasyonda kurban kesimleri, vekâlet sahiplerinin isimleri tek tek okunarak bizzat Diyanet İşleri Başkanlığımızda görev yapan hocalarımız ve vakfımızın gönüllüleri nezaretinde yapılmaktadır. 

Geliniz Diyanet İşleri Başkanımızın vekaletle kurban kampanyasını başlattığı ilk sunumunda paylaştığı bilgilere hep beraber dikkat kesilelim. "Geçtiğimiz yıl Türkiye Diyanet Vakfına emanet edilen 557 bin 311 hisse kurban; yurt içinde il ve ilçeler olmak üzere 430 kesim noktasında; yurt dışında ise 74 ülkenin 308 bölgesinde kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştır.

Bu sene de Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu kapsamında ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerine ve dünyadaki mazlum, mağdur ve muhtaçlara milletimizin iyilik eli büyük bir titizlikle ulaştırılacaktır inşallah. Daha çok mazlum ve muhtaç kardeşimizin yüzünü güldürmek ve onların bayram sevincine katkı sunmak için “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla büyük bir heyecan ve özveri ile gayret edilecektir.” TDV’nin vekaletle kurban organizasyonuna destek vermek isteyenlerin www.tdv.org ve bagis.tdv.org adreslerinden online olarak bağış yapabileceklerdir.

“Vatandaşlarımız, mobil bağış uygulamamız üzerinden de kurban vekâletlerini verebileceklerdir.  Ayrıca il ve ilçe müftülükleri, din görevlileri, TDV ve PTT şubeleri ve bankalar aracılığıyla da Türkiye Diyanet Vakfı vekâletle kurban organizasyonuna katılım sağlayabileceklerdir.  Bu süreçte vatandaşlarımız, 0 312 416 90 00 numaralı telefondan arayarak kurban vekaleti hakkında detaylı bilgi alabileceklerdir.  Bütün bunların yanı sıra Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlarımızın bağışlarını kolaylıkla yapabilmeleri için 81 ilde, şehirlerin önemli noktalarına kurban bağış stantları da kurulacaktır. 

1003 şubemiz aracılığıyla il ve ilçelerde merkezi noktalara kurulacak ve vatandaşlarımızın kolaylıkla ulaşabileceği stantlarda hem bağış yapılabilecek hem de kurban hizmetleri hakkında bilgi alınabilecektir.  Bu vesileyle, kurbanlarını, bağışlarını ve dualarını, yeryüzündeki mazlum ve muhtaçlarla paylaşan vatandaşlarımıza en kalbî şükranlarımı arz ediyorum. Yaptığımız iyiliklerin, aziz vatanımızda birlik ve bütünlüğümüzün, samimiyet ve kardeşliğimizin güçlenmesine vesile olmasını; dünyada da iyilik elimizin ulaştığı her noktaya barış, bereket, esenlik ve merhamet taşımasını Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum