Reklam
Reklam
İrfan Tatlı

İrfan Tatlı


Yaz Kur'an kursları

09 Temmuz 2021 - 09:28

Yüce Allah (celle celâluhu), Peygamberimiz (sallallahu aleyhi vesellem) aracılığıyla Kur'an'ı Kerim-i insanlığa hidayet rehberi olarak gönderdi.

Bu kitap, bize yaratılışımızın hikmetini, varoluşumuzun amacını öğretmektedir.

Bu kitap; Hayatın imanla anlam bulacağını, insanın kulluk ile yüceleceğini haber vermektedir.

Müminler, on dört asırdır bu kitaba sarsılmaz bir imanla, derin bir muhabbetle bağlandı.

İşte bu kitap, yol göstericimiz hidayet rehberimiz ve kurtuluş reçetemiz olan Kur’an-ı Kerim’dir.

Kur’an-ı Kerim, Yüce Rabbimizin biz müminlere en büyük hediyesidir.

Kur’an-ı Kerim, Sevgili Peygamberimiz (S.A.S)’in bize bıraktığı en yüce emanettir.

Bu yüzden müminler olarak zihnimizi ve gönlümüzü onun ışığıyla aydınlatırız. Günümüzü ve yarınımızı onun rehberliğinde inşa ederiz, Kur’an’ın rahmet yüklü mesajlarını, helal ve haramlarını göz aydınlığımız olan yavrularımıza da öğretmek için gayret gösteririz.

Biliriz ki çocuklarımız, Yüce Allah’ın bize en büyük emanetlerindendir.

Onları kendini ve Rabbini bilen, sorumluluklarının farkında olan, milletine ve insanlığa faydalı nesiller olarak yetiştirmek ise her anne babanın evladına karşı en önemli vazifesidir.

Peygamberimiz (S.A.S)’in “Hiç bir anne baba çocuğuna güzel terbiyeden daha kıymetli bir bağışta bulunmamıştır.” hadisi gereği yavrularımıza imanı ve İslâm’ı öğretmek, güzel ahlak ile mücehhez kılmak onlara bırakacağımız en büyük mirastır.

İşte hayırlı nesiller yetiştirmemize katkı sağlayacak, gözümüzün nuru evlatlarımızı Kur’an’la ve Peygamberimiz (S.A.S)’in örnek hayatıyla buluşturmak için güzel bir fırsat olan yeni bir Yaz Kur'an kursu mevsiminden geçmekteyiz.

Evlatlarımızın bu kurslara katılmasına anne-babalar olarak öncülük edelim! Onları Kur’an’ın aydınlığından mahrum bırakmayalım. Kendimiz de çocuklarımıza örnek olacak şekilde Kur’an’ı okumak, anlamak, düşünüp ibret almak ve hayatımıza rehber kılmak için gayret gösterelim.

Kitaplar ile ünsiyetimizi artıralım, yüce Kitabımızın ve Peygamber Efendimizin (S.A.V.) izinde hayatına yön veren nesiller yetiştirmek için gayret sarf edelim.

Sevgili Peygamber Efendimiz (Sallallahu Aleyhi Vesellem)’in şu hadis-i şerifini her daim serlevhamız olarak hatırlayıp hatırlatalım inşallah;

“Sizin en hayırlınız, Kur’an’ı öğrenen ve öğretendir.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum